ANASAYFA
KURUMSAL
KURUM ÖDEMELERİ
ŞUBELERİMİZ
İLETİŞİM
WIDEX ABOUT HEARING
İŞİTME CİHAZI TİPLERİ
Ürün Kategorisi > WIDEX> WIDEX ABOUT HEARING
İşitme cihazlarını incelemeden önce işitme kaybınızın türünü ve düzeyini bilmeniz gerekir.

İşitme kaybı genelde iki kategoriye ayrılmaktadır: iletim tipi işitme kaybı ve sensorinöral tip işitme kaybı. Ayrıca bu ikisinin bileşimi olan işitme kaybı da olabilir.

İşitme kaybınız olduğundan kuşkulanıyorsanız bir işitme uzmanına başvurabilir ve tam kapsamlı işitme değerlendirmesi yaptırabilirsiniz.

İŞİTME CİHAZI TÜRLERİ
İşitme cihazları kulak içine veya kulak arkasına takılabilir.

Kulak içi işitme cihazları (ITE), kulak kanalının girişine yerleştirilir ve dikkat çekmez. Ek olarak tümüyle kulak kanalının içine yerleştirilen işitme cihazları (CIC) da vardır. Bunlar kulak kanalınıza uyması için özel yapılır, hafif ve orta derece işitme kayıpları için uygundur.

Kulak arkası işitme cihazları (BTE), üç tür üretilmektedir: mikrofonu kulağın arkasına takılan standart BTE işitme cihazı, mikrofonu kulak içine takılan işitme cihazı (RITE) ve mikrofonu kulak kanalının içine yerleştirilen işitme cihazı (RIC). BTE’ler her tür işitme kaybı için uygundur.

DİNLEME ORTAMLARI
İşitme cihazları çeşitli farklı teknoloji düzeylerinde üretilmektedir. İşitme cihazı seçmeden önce en çok bulunduğunu işitme ortamını dikkate almanız gerekir. Cep telefonunuza, televizyonunuza ve diğer cihazlara bağlamak için uygulamalar ve aksesuarlar da bulunmaktadır.

İşitme cihazlarını bulunduğunuz ortama adapte olmaya programlamak da mümkündür, böylece doğal, saf ve özelleştirilmiş ses sunarlar. Çocuk sesi ve kuş ötüşü gibi yüksek frekanslı seslerin duyulmasını sağlarlar ve istenmeyen sesleri azaltırlar.

GÖRÜNÜŞ VE DUYGU
İşitme cihazları çeşitli ebatlarda ve stillerde üretilmektedir. Tümüyle kulak kanalı içi (CIC) cihazlar, piyasada bulunan en küçük ve görünmeyen cihazlardır. Kulak arkası modeller, saç veya cilt renginize uyması veya modaya uygun bir aksesuar gibi görünmesi için çeşitli renklerde üretilmektedir. İşitme cihazı seçerken görme yetinizi ve motor becerilerinizi dikkate alın. İşitme cihazı ne kadar küçükse düğmeleri ve pilleri de o kadar küçüktür.


Çözüm Ortaklarımız
Kaliteli ve Üstün Hizmet Sunan Çözüm Ortalarımız Ile Sizlere ve Tüm Sevenlerinize Mutluluk Saçıyoruz
Widex işitme cihazı modellerimiz ile, kullanıcılarımıza dünyanın en iyi ses kalitesini sunuyoruz.
Beltone kullanıcıları nerede ve kim olursa olsunlar, hayatın hoş sürprizlerine her zaman hazırdır.
Yüksek performanslı işitme cihazı aynı zamanda çok kullanışlı olmasıyla da dikkat çeker.
© Copyright 2017 - 2022 All Rights Reserved Duy Park İşitme Cihazları
Web Design and Programming
Trabzon Web Yazılım